ALICE

Celý příběh začíná mou velikou touhou po životě. I když jsem byla počata z opravdové lásky, nebyla jsem tak úplně plánované dítě. Narodila jsem se 14. července 1984. Dali mi jméno Alice, jméno, které v sobě nese inspiraci a radost.

Na rozdíl od mého jména, mé dětství kdo ví jak radostné nebylo. Podobalo se víc jedné velké bouři než bezpečnému přístavu a z rebelky, kterou jsem v hloubi srdce byla, jsem se čím dál víc měnila v hodnou holčičku, schovanou za svými milovanými knihami. Touha po svobodném životě v mé duši na čas usnula.

Přišla školní léta a já jsem stále marně hledala své místo ve světě. Vyrůstala jsem vedle nádherné ženy, jíž má matka skutečně byla. Přesto jsem se, navzdory její snaze dodat mi odvahu a sebevědomí, ve srovnání s ní nedokázala ubránit představě ošklivého káčátka. Bezbranná holčička, ničím výjimečná, která doma brečí do polštáře.

Moje srdečná máma byla můj velký vzor. Dnes vím, že i ta nejkrásnější tvář někdy skrývá tu nejhlubší bolest.

DUŠE OTEVŘENÁ MAGII

Snad právě tehdy ke mně postupně začaly připlouvat zvláštní sny o cestování v čase a o duších, které proplouvají skrze světy. Vždy jsem věřila v něco vyššího a v nejtěžších chvílích dokonce cítila jakási neviditelná objetí. Anděl? Kdo ví… V každém případě jsem si začala být mnohem více vědoma energií, které mě obklopovaly – lidí, zvířat a přírody.

Čím dál více mě však ochromovalo mé nulové sebevědomí a nedůvěra k životu. V bezmoci a tváří v tvář smutku se ve mně vzbouřilo vše, co jsem po celou dobu mého dospívání v sobě tolik dusila. Přišlo období bulimie a proflámovaných nocí s lidmi, kterým jsem se do té doby obloukem vyhýbala. Čím černější ovcí rodiny jsem se stávala, tím silněji mě ovládala nezvladatelná touha po přijetí, ať už mělo pramenit odkudkoli.

Naštěstí jsem se nakonec dokázala vrátit zpět na cestu k duchovní sféře, ať už mi v tom pomáhali psychologové, krystaly, karty nebo léčitelé, kteří mě doslova zvedali z postele v dobách mé bytostné nenávisti vůči mému tělu, mně samotné i životu jako takovému.

ZTRACENÁ VE VLASTNÍM PŘÍBĚHU

Vdala jsem se, rozvedla, přišel další propad a nové hledání smyslu mého života. Na nějaký čas jsem dokonce zakotvila v Řecku. Brzy jsem ale pochopila, že na útěku sama před sebou, se budu jen dál ztrácet a svou vlastní životní cestu tak nikdy nenajdu.

Novou nadějí mi byl osudový muž. Zvedla jsem se jako Fénix z popela. Láska jako trám, přestože na nás oba světlo pravdy vrhalo svoje stíny. V téže době prohrála moje milovaná máma svůj druhý boj s rakovinou.

Těsně před tím než odešla, dala mi svou poslední nápovědu. Poradila mi, ať se dál věnuji pouze tomu, po čem toužím v hloubi své duše. Řekla mi také, že brzy budu mít krásného, zdravého chlapečka, který mě tou novou cestou povede.

Abych se dokázala přenést přes její ztrátu, rozhodla jsem se řídit jejími posledními slovy. Odešla jsem z reklamní agentury a přihlásila se na kurz pro výživové poradkyně.

NOVÉ ZAČÁTKY

Rok po smrti mé matky se mi v roce 2013 narodil syn. Z čista jasna a naprosto nepřipravená jsem se stala mámou.

Má práce výživové specialistky postupně nabírala na obrátkách, získávala jsem zkušenosti, dál se učila a formovala. Když byly mému synovi tři roky, otevřela jsem obchod se zdravou výživou. Nebyla to procházka růžovým sadem, přesto jsem se hodně naučila. Pořádala jsem v rámci něj semináře zaměřené na celostní zdraví. Mezi lektory seminářů patřila i jedna z mých velkých učitelek – alternativní léčitelka, která mi předávala znalosti ohledně magie, vesmírných zákonů a seberozvoje. Přivedla mě zpět ke krystalům, které jsem měla ráda už od dětství a dávno na ně zapomněla.

V mém obchodě jsem vyslechla desítky lidských příběhů a docházelo mi stále silněji, jak úzce jsou tělo, duše a mysl propojené. Zakrátko mě moji zákazníci začali vyhledávat nejen jako výživovou specialistku, ale také jako někoho, kdo je vede k jejich duši.

CESTA K VLASTNÍ HODNOTĚ

Brzy mě přepracování, péče o syna a rozchod s jeho otcem však dovedly do stavu úplného vyhoření. A právě tehdy vstoupil do mého života další osudový muž. To on mě vedl k objevení mé hodnoty, která navzdory absolvovaným kurzům a osobnímu růstu stále kolísala. Teprve tato láska a tento vztah s jeho propady i vzlety mi daly pochopit, do jaké míry jsem já sama tvůrkyní svého života.

Navzdory oboustranné lásce náš vztah skončil. Snad jsem potřebovala začít žít jinak, postavit se na vlastní nohy… A tak jsem začala znovu od začátku. Jen já a můj milovaný syn, který byl hlavním hnacím motorem mého seberozvoje.

Dnes jsem hrdou mámou klučiny, který si vzal to nejlepší ze mě i ze svého otce a stal se mým báječným, láskyplným učitelem. Krůček po krůčku jsem se stala vědomou tvůrkyní svého života a ženou v celé své síle a citu.

SAMA TVOŘÍM  SVŮJ PŘÍBĚH.

Už vím, že cestu, na které se nacházím, jsem si vybrala sama, a s radostí vyhlížím, kam mě v budoucnu povede. Ctím své dary, pokračuji v seberozvoji a dál se vzdělávám.

Na vlastní oči vidím výraznou proměnu mého vzhledu. Dokázala jsem přijmout sama sebe se svými světlými místy i s temnými stíny a zářím víc než kdy dřív. Pěstuji krásné mezilidské vztahy, kterých si až vesmírně vážím a těším se na každý nový den.

Miluji život ve všech jeho podobách. S mým synem trávím v přírodě tolik času, kolik jen mohu a prožívám dny protkané magií, v laskavé péči o své tělo. Seberozvoj se stal mou životní dráhou. Volím vědomý život v přítomnosti a stále intenzivněji prožívám hloubku výroku Cesta je cíl.

Jsem Alice. Ta, která se ženou nenarodila. Ta, která se jí stala.

Alice Zítková osobní průvodkyně a konzultantka pro ženy. Výživa těla, seberozvoj, magie, krystaly, karty, energy produkty, poradenství, konzultace.

Alice Zítková

Jsem osobní průvodkyně a konzultantka pro ženy. Mou cestou je výživový mentoring, seberozvoj a magie. Věřím v provázanost výživy těla, mysli a duše. Povedu Tě k souladu sama se sebou. Uvědomíš si svou vnitřní sílu a odvahu. Objevíš Tvoji vlastní hodnotu, rozzáříš se a poznáš, jakou cestou se vydat, abys byla šťastná. Tato změna se promítne do každé oblasti Tvého Života. Podpořím Tě a dodám Ti odvahu vědomě utvářet a žít Tvůj vlastní, jedinečný příběh, po kterém toužíš.